FESPA HAKKINDA

FESPA, serigrafi, dijital ve tekstil baskı sektörlerine yönelik 37 ulusal üye derneği bünyesinde barındıran küresel bir federasyondur. 1962 yılında kurulan FESPA, bu sektörlere yönelik önemli fuar ve konferanslar düzenlemekte ve etkinliklerden elde ettiği kazancın fazlasını küresel baskı sektörüne geri yatırmaktadır.


"FESPA'nın Misyonu "Amaç için Kazanç"

FESPA'nın misyonunun odağında baskı profesyonelleri arasında küresel bağlar kurmak ve bu kapsamda sektöre destek vermek yatar. FESPA bu hedefi dünya çapında baskı fuarları düzenlemenin yanı sıra 4 milyon Euro'luk kazanç fazlasını çeşitli faaliyetlerle sektöre geri yatırarak gerçekleştirmektedir.


• Fuarlarda dünya standartlarında içeriğe ücretsiz erişim

• Sektörel platformlar

• Sınır ötesi piyasa istihbaratı

• Makes statistical studies related to the industry and shares it with the whole world.

• Bölgesel fikir liderliği zirveleri ve bilgi paylaşımı etkinlikleri.


FESPA Eurasia, Türkiye'nin açıkhava ve endüstriyel reklamcılık alanındaki tek temsilcisi olan ARED'in desteğiyle ve FESPA'yla kurulan ortaklık çerçevesinde sektöre, Avrasya bölgesinde doğrudan geri yatırım yapmaktadır. Bu sayede sektörel kapasiteye dair farkındalık artmakta, baskı profesyonellerine ve satın alma yetkililerine eğitim olanakları sağlanmakta ve sektörel girişime destek olacak geri yatırım faaliyetleri belirlenmektedir. Dolayısıyla sektör oyuncularının FESPA’ya verdiği destek sektörün güç kazanmasına yardım etmektedir.


FESPA hakkında daha fazla bilgi için:

www.fespa.com  


+90 212 275 18 77
info@fespaeurasia.com.tr
Esentepe Mahallesi, Keskin Kalem Sk. 35/B, 34394 Şişli İstanbul - TÜRKİYE