FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı!

Avrasya Bölgesi’nin lider endüstriyel reklam ve baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl yerli ve yabancı ziyaretçi rekoru kırdı.

4 günde 9 bin 728 tekil ziyaretçi ağırlanırken yurtdışından ziyaretçi katılımı 2 bini aşarak rekor tazeledi. Yeni iş bağlantılarının yapıldığı FESPA Eurasia, 60’tan fazla ülkeden gelen ziyaretçilerle sektöre 1 milyar dolarlık hareket kattı.

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının tüm yeniliklerinin bir arada sergilendiği Avrasya’nın en büyük fuarı FESPA Eurasia, bu yılı da rekorla tamamladı. Sektörün iki yıldır heyecanla beklediği fuar 2-5 Aralık tarihleri arasında 500’den fazla markanın katılımıyla yaklaşık 10 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Fuar yurtdışından 2 bin 188 kişiyle %22.5 yabancı ziyaretçi oranıyla rekor tazeledi. Yeni iş bağlantılarının yapıldığı FESPA Eurasia, 60’tan fazla ülkeden gelen ziyaretçilerle sektöre 1 milyar dolarlık hareket kattı. Sektör liderleri ve küresel markalardan oluşan markalar, en yeni teknolojilerini ve uygulamalarını FESPA Eurasia’da sergiledi.

Yüzde 22.5’i yabancılardan oluştu

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, başarıyla tamamlanan fuar hakkında şöyle konuştu: “FESPA Eurasia 2021, 9 bin 728 kişilik tekil ziyaretçi sayısına ulaştı. Fuara katılanların yüzde 22.5’ini 60’tan fazla ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler oluşturdu. Ağırlıklı olarak Tunus, İran, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Bosna Hersek, Özbekistan gibi ülkelerden gelen ziyaretçiler bölgenin en büyük fuarında yenilikleri keşfetti. Ziyaretçiler, uzun bir aradan sonra bir araya gelmenin motivasyonuyla oldukça sonuç odaklıydı. Yeni iş bağlantılarının oluşturulması anlamında oldukça verimli bir ortam yakaladık. 4 günde sektöre yaklaşık 1 milyar dolarlık hareket katmaktan dolayı mutluyuz. Ziyaretçilerimiz arasında endüstriyel reklamcılar, açıkhava reklamcıları, dijital baskı faaliyeti gerçekleştirenler, geniş format, tekstil baskı, serigrafi baskı, led, kutu harf, 3D baskı gibi alanlarda faaliyet gösteren pek çok sektör temsilcimiz bulunuyor.”

Diğer Basınlar

Kaydır
Seçimlerin Asıl Galibi Baskı Sektörü Oldu
03.04.2024
Devamını Oku
Seçimlerin Asıl Galibi Baskı Sektörü Oldu

SEÇİMLERİN ASIL GALİBİ BASKI SEKTÖRÜ OLDU   Türkiye'de yerel seçimler en çok baskı ve endüstriyel reklam sekt...

FESPA Eurasia için geri sayım başladı
10.10.2022
Devamını Oku
FESPA Eurasia için geri sayım başladı

Salonu büyütmesine rağmen doluluk yüzde 85’i aştı… FESPA Eurasia için geri sayım başladı Avrasya Bölgesi’nin lid...

FESPA Eurasia, yeni bir rekorla dev sektörü Türkiye’de buluşturacak
10.10.2022
Devamını Oku
FESPA Eurasia, yeni bir rekorla dev sektörü Türkiye’de buluşturacak

FESPA Eurasia, yeni bir rekorla dev sektörü Türkiye’de buluşturacak Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eura...