Geniş Format Dijital Baskı

Geniş format dijital baskı, genellikle ticari amaçlı kullanılan, baskı boyutları standartlara oturmuş makineler ile yapılır. Adı büyük format baskı olarak da kullanılabilen baskı çeşidi, boyutu standartlardan çok daha yüksek genişlikteki makinalar ile üretilmektedir. Geniş format dijital baskı kategorileri; duvar kağıdı baskıları, cephe giydirme baskıları, etkinlik duyuru afişleri ve billboardlar, stand sistemleri baskıları, poster ve duyurulur, tabelalar şeklindedir.

Serigrafi Baskı

Mürekkebin ipek kalıpların işli alanlarından bir sıyırıcı yardımıyla geçirilerek baskı materyaline transfer yöntemidir. Boyanın rakle ismi verilen bir elekten geçmesi ile beraber hareket ettirilmek suretiyle bir makine üzerinde yapılan baskıya serigrafi denmektedir. Baskı yapılacak malzemeye bu şekilde geçiş sağlanır ve görsel oluşturur.

Tekstil Baskı

Baskı ya da basmacılık, tekstil materyalinin bölgesel olarak tek renk ya da çeşitli renklerle renklendirilmesi işlemine denilmektedir. Tekstil baskı tekniği aslında tekstil yüzeyinin belli bir bölgesinin renklendirilmesinden veya bu bölgedeki boyar maddenin aşındırılmasından ibarettir.

3D Baskı

Üç boyutlu baskı (3D Printing); bir çok farklı tanımlamaları olmakla birlikte en genel ifadeyle sanal formda (digital) tasarlanan bir nesnenin katmanlı üretim tekniğiyle katı modele dönüştürülmesidir.

Kutu Harf

Ayrı ayrı monte edilebilen harf veya sayılardan oluşan reklam / tanıtım üniteleridir.

Promosyon Malzemeleri

Kişi yada firmaların kendi isim veya firma isimlerini daha fazla kitleye ulaştırmak amacı ile isim yada firma logolarının basılı olduğu malzemeleri yaptırıp bu ürünleri hediye amaçlı dağıtmaları promosyon, dağıtılan bu ürünlere promosyon malzemeleri denir.

 

Araç Kaplama

Aracın özellikle; renginden, görüntüsünden, dizaynından, tasarımından memnun olmayan veya kişisel zevki için yenilik isteyen araç sahiplerinin kaporta üzerine boya işlemi yaptırmadan tamamen folyo ile kaporta sacının kaplanma (renk değişim) işlemine Araç Kaplama denir.

 

Baskı, Grafik, Desen Yazılım Ürünleri

Pencerelerin iç ya da dış yüzeylerine sabitlenmiş cam grafikleri ya da direkt cam yüzeylerin boyanması ile oluşturulmuş, binanın dışından görülebilen reklam tabelalarıdır. Kamuya açık alanlarda (bina girişleri, süpermarketler, alışveriş merkezleri vb) özel malzemeler kullanılarak zemine uygulanan reklam ve tanıtım uygulamalarıdır.

 

Ledler

Led ekranlı reklamlar dekoratif ışık yayan diyod kullanılarak yapılan reklam ve tanıtım uygulamalarıdır. Ledler ışıklı pano, levha ve tabelalarda kullanılabilir. Işıksız üretildiği halde yakınına monte edilen projektör vb harici ışık kaynakları kullanılarak dışarıdan aydınlatma sağlanan ya da ürün içinde yer alan floresan, neon, led vb aydınlatma elemanları ile dahili aydınlatma sağlanan reklam panolarıdır.

Makine, Malzeme Üretici ve Tedarikçileri

Endüstriyel reklamcılık sektöründe makine ve malzeme üretim ve tedarik alanında çalışan firmalar da fuar da katılımcı  ve ziyaretçi olarak yer almaktadır.