Tarihe Takınlık Edebilirsiniz

Roma, Bizans, Venedik ve Osmanlılar’dan kalma tarihe tanıklık etmek için Tarihi Yarımada ve Boğaziçi kıyılarını gezebilirsiniz. Beyazıt, Gülhane Parkı, Sultanahmet, Eminönü rotasında tarih yolculuğuna çıkabilir, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii’ne uğrayabilir, gezinizi Fener ve Balat’ın kendine özgü dokusunu deneyimleyerek sonlandırabilirsiniz.

Beyoğlu ve Çevresi

İstanbul’a gelip Beyoğlu’nun kozmopolit yapısını gözlemlememek olmaz. İstiklal Caddesi’nin kendine has kalabalığında kaybolduktan sonra Galata ve Taksim’e varabilir, Taksim veya Galata’dan yürüyerek Çukurcuma, Cihangir ve Karaköy’ü de görebilirsiniz. Buraların kendine özgü kafelerinde keyifli vakit geçirmeniz ve Karaköy’den deniz yolculuğu yaparak İstanbul’un diğer gözbebekleri olan Kadıköy’e veya Üsküdar’a geçiş yapmanız mümkün.

Boğaziçi Kıyıları

Asya ve Avrupa kıtasını birbirinden ayıran İstanbul’un benzersiz manzaralarının sahibi Boğaziçi oldukça etkileyici bir geziyi sizlere sunabilecek konumlardan birisi. Kadıköy, Üsküdar, Beylerbeyi, Çengelköy, Kanlıca, Çubuklu, Anadolu Feneri, Anadolu Hisarı, Anadolu Kavağı ve Beykoz ile Anadolu yakası, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy, Emirgan, İstinye ve Yeniköy ile Rumeli Hisarı, Rumeli Feneri, Sarıyer ve Rumeli Kavağı ile Avrupa Yakası meydana gelen Boğaziçi’ni görmenin en keyifli yolu olan tekne ile Boğaziçi turlarına katılmanızı tavsiye ederiz.

Alışveriş

İstanbul alışveriş konusunda pek çok seçeneği bünyesinde barındıran bir şehirdir. Taksim, Bakırköy, Nişantaşı, Kadıköy gibi semtlerinin yanı sıra Kanyon, İstinye Park, Mall of Istanbul, Zorlu Center gibi hemen hemen her semti ulaşımı oldukça kolay AVM’ler barındırmaktadır. Özellikle Fatih bölgesinde İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı yer almakta, burası şal, antika, deri ürünleri, seramik ve kilimden, baharat, lokum, kahve gibi çeşitli gıda ürünlerine kadar farklı pek çok alışveriş seçeneği içermektedir.

Doğa, Kültür, Sanat ve Eğlence

İstanbul; 80’i aşkın müzesi, sinema, müzikal ve tiyatro programları, etkinlik, konser, sergi ve festivalleriyle oldukça renkli ve çeşitli dünyası olan bir şehirdir. Ayrıca Prens Adaları, Kilyos, Şile, Polonezköy, Riva, Ağva ve Belgrad Ormanları gibi eşsiz doğal güzellikleri de şehrin hemen yanı başında bulunmaktadır. Oldukça fazla seçeneğiyle doğaya, kültüre, sanata ve eğlenceye doymak için FESPA Eurasia fuarından arta kalan zamanınızı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.