Avrupa’nın önde gelen endüstriyel reklam ve baskı fuarlarından FESPA Global Print Expo (GPE) 2022, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Messe Berlin’de sektörü bir araya getirdi. Serigrafi, dijital, geniş format ve tekstil baskısı konusunda yeniliklerin sergilendiği fuar 1.3 milyar euroluk iş hacmi yaratarak sektöre canlılık getirirken, aynı zamanda baskı endüstrisinin son iki yılında yaşanan zorlukları geride bırakmaya hazır olduğunu ortaya koydu. 2019 yılından bu yana merakla beklenen ve 375 katılımcı firmanın yer aldığı fuar, Almanya, İtalya, Polonya, Hollanda ve İngiltere’den yoğun bir ziyaretçi sayısına ulaştı. Fuarın her alanından ve her ölçekten katılımcılar, FESPA etkinliğine geri dönmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek fuarın sektöre ticari olarak yeniden can vereceğini belirtti.

Katılımcılar FESPA GPE 2022 fuarından güçlü iş fırsatıyla ayrıldı

FESPA İş Geliştirme Yöneticisi Michael Ryan katılımcılar ve ziyaretçiler için çok yönlü bir FESPA deneyimi sunabildiklerini ve fuardaki havanın bunun gerçekten inanılmaz olduğu yönünde olduğunu söyledi. Her sektörün pandemi nedeniyle oldukça etkilendiğini ve tabi ki bu sürecin baskı sektörü adına da zor geçtiğini aktaran Ryan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak bu fuar baskının dayanıklı, yaratıcı, çevik ve geleceğe odaklı olduğunu şüphesiz kanıtladı. Ziyaretçilerin yüzde 60’ından fazlasının nihai satın alma yetkisine veya etkisine sahip olmasıyla, birçok katılımcı, birçok pozitif iş fırsatı yaratacak görüşme fırsatı bulurken, FESPA 2022’den kısa ve orta vade için onaylanmış satışlar, yeni dağıtım ortaklıkları ve güçlü iş fırsatları ile ayrıldı.”

Etkinliğin Platin Sponsoru Durst’un CEO’su Christoph Gamper ise yaptığı açıklamada; “Ben ve ekip üyelerim adına şunu söyleyebilirim ki şimdiye kadar bir ticaret fuarında yaşadığım en iyi deneyimlerden biriydi. Bu yüzden teşekkürler Berlin, teşekkürler FESPA!” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Kaydır
FESPA Eurasia için geri sayım başladı!
10.10.2022
Devamını Oku
FESPA Eurasia için geri sayım başladı!

Avrasya Bölgesi’nin lider baskı sektörü buluşması FESPA Eurasia için geri sayım başladı. Bu yıl 1-4 Aralık 2022 tarihler...

FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı!
03.06.2022
Devamını Oku
FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı!

FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı! Avrasya Bölgesi’nin lider endüstriyel reklam ve baskı fuarı FESPA Eura...