FESPA, iki yıllık bir aradan sonra FESPA Global Print Expo ve European Sign Expo 2021’in (12 – 15 Ekim 2021) başarılı dönüşüyle baskı ve tabela dünyasını ivmelendirdi. 2019 bahar aylarından bu yana Avrupa’daki ilk fiziki FESPA etkinliği olan fuar, yatırım amacıyla ve sektör bilgilerini güncelleme hevesiyle fuara gelen baskı dünyası liderlerini memnun etti.

FESPA CEO’su Neil Felton katılımcılardan gelen geri bildirimlerin oldukça olumlu olduğunu, ziyaretçiler arasında iyimser bir ruh halinin hakim olduğunu, karar vericilerle yapılan yüz yüze görüşmelerin verimli geçtiğini ve sergilenen yeni teknolojilere ve sarf malzemelerine olan ilginin memnun edici olduğunu ifade etti.

100’den fazla ülkeden gelen ziyaretçisiyle fuar %42’si bir günden fazla süren 7.850 tekil ziyaretçi çekerek toplamda 11.130 ziyaretçi çekti. Tüm ziyaretçilerin yarısına yakını (%44) şirket sahipleri veya genel müdürlerinden oluştu ve bu durum, etkinliğin işleri iyileştirme ve ileriye dönük planlama için bir sıçrama tahtası olarak görülmesi fikrini pekiştirdi. Ziyaretçilerin %54’ü, FESPA’yı ilk kez ziyaret ettiklerini belirterek, pandeminin ticari zorluklarını takiben pazar bilgisi, içgörü ve ilhama aç olduklarını ifade etti.

Etkinliğe bizzat katılamayan temsilciler için FESPA ve katılımcıları bir çok canlı yayın ve sanal içerik sağladı. FESPA Live oturumları, önemli katılımcılar, matbaacılar ve baskı uzmanlarıyla en son trend ve yenilikler hakkında sohbetler içerdi. Sohbetler dört günlük etkinlik boyunca toplamda 5.125 kez görüntülendi.

FESPA Global Print Expo, ortak etkinliği European Sign Expo ile birlikte 2022’de Almanya’nın Berlin kentine geri dönecek. Fuar 31 Mayıs Salı ile 3 Haziran 2022 Cuma tarihleri arasında, Messe Berlin’de gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler

Kaydır
FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı!
03.06.2022
Devamını Oku
FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı!

FESPA Eurasia, yabancı ziyaretçi rekoru kırdı! Avrasya Bölgesi’nin lider endüstriyel reklam ve baskı fuarı FESPA Eura...

FESPA GPE 2022’nin yeri ve tarihi belli oldu!
03.06.2022
Devamını Oku
FESPA GPE 2022’nin yeri ve tarihi belli oldu!

FESPA Global Print Expo, ortak etkinliği European Sign Expo ile birlikte 2022’de Almanya’nın Berlin kentine geri dönecek...